Lean Manufacturing Training

Program szkoleniowy Gembutsu jest naruszony przez szereg niestandardowych modułów, z których każdy obejmuje konkretne obszary Lean Manufacturing, zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Program jest tak zaprojektowany, aby między dniem szkoleń organizacja dysponowała niezbędnymi informacjami i przydzielonym czasem na praktyczne zastosowanie pojęć objętych klasą. Przecież tylko poprzez rzeczywiste wdrożenie warsztatu, że każda inwestycja w szkolenie przyniesie wymierne zyski.

Gembutsu bierze praktyczne podejście do treningu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, chętnie odbierzemy uczniów poza salę wykładową do własnej hali produkcyjnej, aby pokazać, jak teorie podręczników odnoszą się do konkretnych okoliczności każdej firmy.

Główne cele naszego szkolenia obejmują:

• Dowiedz się, jaka jest podstawowa filozofia systemu produkcji Toyoty, a także zrozumieć, jakie narzędzia Lean mają zastosowanie do określonego wyzwania produkcyjnego.

• Odkryj, jak spojrzeć na własne piętra sklepu pod kątem redukcji ołowiu, eliminacji odpadów i przepływu materiału.

• Naucz się znaczenia ciągłej poprawy (kaizen), w tym sposobu przeprowadzania warsztatów kaizen.

• Zostań menedżerem Lean: rozwiń zrozumieć, jak zarządzać ludźmi w środowisku Lean w celu utrzymania ulepszeń metod produkcji.

• Opracowanie długoterminowego planu realizacji strategicznego.

Komponenty programu

Poniżej znajduje się lista naszych programów szkoleniowych Lean dla producentów.

Kursy ogólne:

1. Wprowadzenie do Lean Manufacturing

2. Mapowanie strumienia wartości

3. 5S i Visual Workplace

4. Rozwój i prowadzenie grup roboczych w środowisku niskim

5. Standardowe równoważenie pracy i linii

6. Przepływ materiałów i systemy ciągnienia

7. Produkcja komórkowa i poziomowanie (w tym projektowanie i analiza komórek)

8. Redukcja ustawień (SMED) i Total Preventative Maintenance (TPM)

9. Jak zaplanować i prowadzić ciągłe działania (kaizen)

Kursy zaawansowane:

1. Obchodzenie się z materiałami i systemy wywoławcze dla przemysłu nerkowego

2. Sprawdzanie błędów (Poke-Yoke)

3. Rachunkowość i pomiar dla Lean

4. Proces wytwarzania produktu (3P)

5. Lean w biurze

6. Integracja Lean z Six Sigma

7. Długość i czas trwania szkolenia

W zależności od konkretnej sytuacji klienta, powyższy program jest wykorzystywany do opracowania indywidualnego programu szkoleniowego. W większości przypadków najważniejszy materiał może zostać pokryty w ciągu 7-10 dni, a dodatkowe szkolenie zapewni, że przedsiębiorstwo Lean dojrzeje.

Dodatkowo ramy czasowe, w których odbywa się szkolenie, różnią się w zależności od klienta. Niektóre organizacje wolą odbywać szkolenia od frontu, a inne rozpowszechniać je w ciągu 6-8 tygodni. Celem Gembutsu jest współpraca z każdym klientem, aby znaleźć idealną równowagę między treningiem w klasie a rzeczywistą implementacją.

Cechy szczególne

Gembutsu udostępnia wszystkie materiały szkoleniowe w formatach do edycji (PowerPoint, Excel itp.), Aby klienci mogli używać i modyfikować te informacje w celu zbudowania własnego systemu produkcyjnego.

Instruktorzy programu

Wszyscy konsultanci z Gembutsu są doświadczonymi profesjonalistami, którzy mają duże doświadczenie w implementacji Lean i transformacji. Zanim staliśmy się częścią zespołu Gembutsu, każdy z naszych konsultantów odegrał kluczową rolę w procesie transformacji Lean firmy.

Dodatkowe informacje

Aby dowiedzieć się więcej o naszych programach szkoleniowych, skontaktuj się z nami telefonicznie, e-mail lub po prostu wypełnij formularz internetowy u dołu strony kontaktowej. Cieszymy się, dostarczając firmie wiedzę i wykształcenie niezbędne do osiągnięcia doskonałości operacyjnej.